000 081 082 083 084 085 086 087 088

Świt mistrzem okręgu piotrkowskiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Grający w klasie okręgowej Świt Kamieńsk wywalczył Halowe Mistrzostwo Okręgu Piotrkowskiego. W turnieju, który rozegrany został w Wolborzu zespół z Kamieńska wywalczył osiemnaście punktów i o trzy wyprzedził KS Paradyż (klasa A). Trzecie miejsce wywalczył Włókniarz Moszczenica. Zaskoczeniem była słaba postawa czwartoligowców.

Poziom zawodów był niezwykle wyrównany. Sześć wygranych w siedmiu meczach dało mistrzostwo Świtowi Kamieńsk. W najważniejszym pojedynku turnieju drużyna z Kamieńska pokonała KS Paradyż 3:0. Na najniższym stopniu podium uplasował się moszczenicki Włókniarz. W jego barwach grał najskuteczniejszy piłkarz turnieju – Zbigniew Kowalczyk. Strzelił sześć bramek. Najlepszym bramkarzem mistrzostw został natomiast Mateusz Tworkowski z KS Niedośpielin. Jego zespół zajął czwarte miejsce. Najlepszym piłkarzem uznano zaś zawodnika Omegi Kleszczów Jarosława Kurzynogę. Tabelę zamknął ubiegłoroczny mistrz – Stal Niewiadów.

8. Stal Niewiadów 7 5 2-11

Świt Kamieńsk: Mateusz Pukacz, Szymon Błachowicz, Bartosz Kulka, Tomasz Bąkowicz, Przemysław Danielski, Jarosław Danielski, Marcin Musiał, Konrad Szmit, Jacek Kuliberda, Przemysław Olejnik.
Grający trener: Przemysław Olejnik

Nagrody rzeczowe  oraz talony na sprzęt sportowy (I miejsce - talon na kwotę 1500 zł, II miejsce - 800 zł, III miejsce 500 zł) dla najlepszych drużyn oraz wyróżnionych zawodników ufundowała Firma DACHLUX z Komorowa oraz Firma GamaSport z Łodzi – dystrybutor marki VIGO, ERREA i JOMA, będąca jednocześnie partnerem technicznym turnieju.

Dodatkowo Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak przekazał dla najlepszego zawodnika, strzelca oraz bramkarza turnieju nagrody w postaci biletów na mecz Polska - Łotwa w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020.

Puchary oraz nagrody wyróżnionym wręczyli Dariusz Biniek syn patrona turnieju, Wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Sipa oraz Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

Organizatorem mistrzostw były: OZPN Piotrków, Szczerbiec Wolbórz oraz Urząd Miasta i Gminy w Wolborzu. Turniej był jednocześnie memoriałem Zdzisława Bińka – zasłużonego działacza wolborskiego klubu.