000 052 053 054 055 056 057

RTS Widzew Łódź wygrał szlagier III ligi

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Około 3000 widzów obejrzało wygraną RTS Widzewa Łódź w Tomaszowie Mazowieckim. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali miejscową Lechię 2:1 (1:1) i awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Wygrana łódzkiej drużyny była jak najbardziej zasłużona, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był bramkarz Mateusz Awdziewicz.

Od pierwszych minut inicjatywę próbowała przejąć Lechia, ale na niewiele to się zdało. RTS Widzew przeprowadził udaną akcję w 12. minucie i objął prowadzenie. Mateusza Awdziewicza pokonał Mateusz Michalski. Tomaszowianie chcieli szybko wyrównać, nie mieli jednak pomysłu na sforsowanie defensywy gości. Niewiele brakowało zresztą aby przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Znakomicie bronił jednak Awdziewicz. W 43. minucie padło nieoczekiwane wyrównanie. Pięknym strzałem popisał się eks-widzewiak Jakub Rozwandowicz i Patryk Wolański wyjmował piłkę z bramki.

W drugiej połowie znów pierwsza do ataku ruszyła Lechia. Przez kilka minut wydawało się nawet, że to drużyna Bogdana Jóźwiaka będzie bliższa wygranej. W 57. minucie RTS Widzew przeprowadził jednak znakomitą trójkową akcję, którą wykończył Daniel Świderski. Po strzeleniu gola RTS Widzew nastawił się na kontry, a Lechia rzuciła się do ataków. Bardzo dobrze grająca defensywa łódzkiej drużyny nie pozwoliła jednak gospodarzom na doprowadzenie do remisu. Goście kontrolowali przebieg spotkania i dowieźli cenne zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Zespół Franciszka Smudy zaprezentował po ostatnim gwizdku efektowny taniec radości. Łodzianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Lechia Tomaszów – RTS Widzew Łódź 1:2 (1:1)
Bramki: Jakub Rozwandowicz 43 – Mateusz Michalski 12, Daniel Świderski 57

Lechia: Awdziewicz – Cyran ż, Magdoń, Żytek, Kornacki (90′ Walasek) – Bocian, Orzechowski, Patora (46′ Golański), Szymczak (71′ Mirecki), Rozwandowicz (84′ Lewiński) – Płonka