000 043 046 047 048 049 050 051

VII Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

W dniach 4 i 5 października 2017r. na boiskach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbył się VII Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Rywalizacja, w której udział wzięły drużyny szkół podstawowych z regionu powiatu bełchatowskiego odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych U-14 i U-16.

Pierwszego dnia do powyższego współzawodnictwa przystąpiło 11 drużyn z młodszej kategorii wiekowej:  Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa w Chabielicach, Szkoła Podstawowa w Dobiecinie, Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie, Szkoła Podstawowa w Domiechowicach, Szkoła Podstawowa w Janowie, Szkoła Podstawowa w Łękawie, Szkoła Podstawowa w Szczercowie.

W turnieju zwyciężyła drużyna SP nr 1 w Bełchatowie, która w meczu finałowym pokonała zespół SP nr 12 w Bełchatowie 2:0. Trzecie miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Janowie.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Patryk GŁADYSZ ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Najskuteczniejszym strzelcem został Jakub NOWAK ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper BINIECKI ze Szkoły Podstawowej w Janowie.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny chłopców z kategorii U -16: Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie,  Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie.

W turnieju zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Drugie miejsce przypadło chłopcom ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Z kolei na trzecim miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Adama BIAŁKOWSKIEGO ze Szkoły Podstawowej nr 13. Najskuteczniejszym strzelcem został  Kacper KURDYKA ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.  Z kolei nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju przypadła Jakubowi SZCZEPKA ze Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie.

Współorganizatorem turniejów był OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.