• 1
  • 2
  • 3

U-19: Siedem bramek w Bełchatowie

Znakomite widowisko piłkarskie obejrzeli kibice w Bełchatowie. W towarzyskim spotkaniu reprezentacji do lat 19 Polska pokonała Macedonię 4:3 (2:1). Zespół Dariusza Gęsiora prowadził już 4:1, ale przyjezdni do końca nie rezygnowali z walki o korzystny rezultat. 25 minut zagrał Marcel Pięczek z Widzewa Łódź.

Dramatyczny mecz Pucharu Polski w Bełchatowie, pomiędzy miejscowym PGE GKS, który występuje w II lidze, a beniaminkiem I ligi Garbarnią Kraków. W czasie 90 minut żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Te padły w pierwszej części dogrywki, która zakończyła się remisem 1:1. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które skuteczniej wykonywali piłkarze z Bełchatowa. Wygrali je 6:5.

KS Paradyż wywalczył wojewódzki Puchar Polski. W meczu finałowym, który rozegrany został w Sieradzu podopieczni Zbigniewa Podsiebierskiego pokonali obrońców tytułu, miejscową Wartę 3:1 (1:0). Dwie bramki dla paradyżan strzelił z rzutów karnych Maciej Witczak, a na gola Marcina Kobierskiego znalazł odpowiedź rezerwowy Łukasz Berc.

VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Bełchatowskiego w kategoriach wiekowych U 14 i U16 zakończony. Najlepszymi szkołami w powiecie okazały się SP w Szczercowie oraz SP 12 w Bełchatowie.

W Sulejowie rozegrany został półfinałowy turniej w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów klas IV-VI szkół podstawowych. Rywalizowało sześć drużyn z okręgu piotrkowskiego, które wcześniej wygrały eliminacje powiatowe. Po emocjonującej walce do finału wojewódzkiego awansował zespół SP numer 2 w Piotrkowie Trybunalskim, który w finale 4:0 pokonał SP numer 1 w Bełchatowie.

Pięć drużyn ze szkół podstawowych z okręgu piotrkowskiego (klasy I-III) zagrało w turnieju półfinałowym Orlikowej Ligi Mistrzów, który rozegrany został w Piotrkowie Trybunalskim. Emocji nie zabrakło. Grano systemem każdy z każdym, a po zaciętej walce wygrała SP 14 Tomaszów. Drugie miejsce zajęła SP Zelów, a trzecie SP Sulejów. Do wyłonienia...

Znamy kolejny zespół, który wiosną zagra na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski w naszym województwie. To trzecioligowa Lechia Tomaszów. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka pokonali w Drzewicy czołową drużynę piotrkowskiej klasy okręgowej – MGKS Drzewica 2:0 (0:0). Bramki dla Lechii strzelili: Jakub Rozwandowicz w 53. minucie i Marcin Mirecki w 79. minucie.

Łódzki Związek Piłki Nożnej informuje o rekrutacji na kurs Grassroots C organizowany w Bełchatowie. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w kursach trenerskich i konferencjach szkoleniowych, a także ubiegające się o przedłużenie bądź przyznanie licencji trenerskich muszą posiadać konto na platformie PZPN24.

Piotrków Trybunalski i Sulejów gościć będą zespoły uczestniczące w półfinałowych turniejach Orlikowej Ligi Mistrzów w okręgu piotrkowskim. Mecze będą rozgrywane 11 i 12 października. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy z klas I-III, którzy 11 października o 9:30 rozpoczną walkę na orliku przy IV LO w Piotrkowie Trybunalskim.

W wieku 62 lat zmarł Marek KOŁACZKIEWICZ, wieloletni członek Wydziału Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej MGKS SKALNIK Sulejów.

Omega Kleszczów pokonała MKP-Borutę Zgierz 2:0 (1:0) w spotkaniu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. To druga wygrana kleszczowian pod wodzą Dariusza Bratkowskiego. Bramki dla gospodarzy zdobyli Szymon Serafin oraz Michał Konecki. Goście są jedynym zespołem bez ligowej wygranej w tym sezonie. Mają na koncie zaledwie dwa punkty.

Chwilowy kryzys formy jest już najprawdopodobniej za piłkarzami PGE GKS Bełchatów. Drużyna trenera Artura Derbina sprawiła swojemu trenerowi imieninowy i zarazem urodzinowy prezent. Brunatni pokonali ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki II ligi i awansowali w ligowej tabeli na trzecie miejsce. Wygraną dał gol Bartłomieja Bartosiaka.

Kolejne turnieje eliminacyjne Orlikowej Ligi Mistrzów zostały rozegrane na terenie okręgu piotrkowskiego. W Sulejowie rywalizowały szkoły podstawowe z terenu powiatu piotrkowskiego ziemskiego, a w Bełchatowie podstawówki z powiatu bełchatowskiego. Do półfinałów awansowały: SP Sulejów oraz SP 1 w Bełchatowie.